<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?xml-stylesheet href="http://www.blog.rs/styles/rss.css" type="text/css"?>
<rdf:RDF
  xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
  xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
  xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
  xmlns:admin="http://webns.net/mvcb/"
  xmlns="http://purl.org/rss/1.0/"
>
 <channel rdf:about="http://www.blog.rs/rss.php?blogId=4430&amp;profile=rss10">
  <title>fast_blog</title>
  <link>http://perovic.blog.rs/blog/perovic</link>
  <description></description>
    <dc:creator>perovic</dc:creator>
  <dc:date>2026-05-14T18:56:08Z</dc:date>
  <admin:generatorAgent rdf:resource="http://www.lifetype.net" />
  <items>
   <rdf:Seq>
       <rdf:li rdf:resource="http://perovic.blog.rs/blog/perovic/generalna/2008/10/20/audi-a1" />
      </rdf:Seq>
  </items> 
 </channel>
  <item rdf:about="http://perovic.blog.rs/blog/perovic/generalna/2008/10/20/audi-a1">
  <title>Audi A1</title>
  <link>http://perovic.blog.rs/blog/perovic/generalna/2008/10/20/audi-a1</link>
  <dc:description>Nemački proizvođač automobila Audi predstavio je novi A1 na ovogodišnjem Auto salonu automobila u Parizu, direktnog konkurenta modelu &quot;Mini Cooper&quot;, &quot;BMW-eu seriji 1&quot;, &quot;fijatu 500&quot; kao i svim manjim gradskim automobilima.

Zaista, Audiju sa novim A1 neće biti ni malo lako da se suprotstavi ikoni. Na Auto salonu u Parizu imali smo priliku da vidimo Audi A1 Sportback, i uverimo se u njegove adute.

Ono što Audijevom modelu nedostaje je Minijev senzibilitet i nostalgično obojene emocije, ali zato A1 dolazi sa četvoro vrata, i visokom tehnologijom oličenom u multimedijalnom interfejsu povezanim sa mobilnim telefonom koji obezbeđuju navigaciju, muziku i internet konekciju.

Ispod haube počiva 1.4 litarski TSI agregat opremljen turbo punjačem i kompresorom koji isporučuje 150 KS na prednje točkove putem Audijevog S-tronic menjača sa dvostrukom spojnicom. Audijev mališan pored benzinskih i dizel agregata koristiti i elektromotorni pogon (motor od 41 KS s kojim bi &quot;audi A1&quot;imao autonomiju od oko 100 kilometara).

Tu su i dodatnih 27 KS i 150 Nm dobijenih iz elektromotora napajanog litijum-jonskim baterijama koji pokreće A1 u start-and-stop režimu. 

Lansiranje serijskog modela će se verovatno odigrati u Ženevi, a prodaja bi trebalo da počne krajem 2009 u Briselu. 
Cena jos uvek nije poznata</dc:description>
      
    <dc:subject>Generalna</dc:subject>
     
    
  <dc:date>2008-10-20T12:28:38Z</dc:date>
    <dc:creator>perovic</dc:creator>
 </item>
 </rdf:RDF>